
Ga fietsen voor het goede doel!
Zoals jullie onlangs al lazen op we12travel, zijn we vorige maand op fietsvakantie geweest in Tasmanië. Onze eerste echte fietsvakantie, waarbij we van plek naar plek reisden, met alle bagage op onze fiets. Het was een heuse uitdaging, vooral omdat je ineens zoveel tijd hebt om na te denken. Urenlang zit je op de fiets en omdat je voornamelijk achter elkaar fietst en dus weinig communiceert (alleen iets in de trant van ‘Heb jij ook al honger? Dan stoppen we zometeen even!’) maakte mijn brein overuren.
Gisteren had ik het er nog met een collega over. Dat wij gewoon best wel verwend zijn met ons leven en dan met name reizen betreft. We werken in de reisbranche en vliegen soms de halve wereld over om daar de mooiste plekjes te gaan zien. Zo zat ik afgelopen zomer in Alaska en mag ik dit jaar ook weer een toffe verre bestemming bezoeken. Voor mijn blog reis ik regelmatig en ohja, ik heb ook nog zo af en toe eens vakantie. De hashtag #firstworldproblems schiet altijd door mijn gedachten, wanneer ik weer eens klaag over de bus die te laat komt of het feit dat het alwéér regent.
Op de fiets leer je relativeren. In Tasmanië klaagde ik dan wel dat het best veel regende, maar ook zat ik nog steeds met mijn reis naar Nepal in mijn hoofd. Met de kinderen die na de aardbeving geen dak meer boven hen hoofd hadden, met de families die uiteen gerukt zijn door dit allesverwoestende natuurgeweld. Een van de gidsen vertelde mij dat hij getrouwd was middels uithuwelijking en dat hij eigenlijk niet gelukkig was. En nog verdrietiger, dat zijn kinderen nauwelijks een toekomst hebben nu hun huis verwoest is door de aardbeving. Daar zit je dan, met je #firstworldproblems. Aan het einde van mijn reis, gaf ik hem alles wat we over hadden van onze tocht. Theezakjes, medicijnen, zonnebrand etcetera. Ik heb hem laten beloven dat hij van de fooi die hij daarnaast van ons kreeg, met zijn kindjes een dagje naar de dierentuin in Kathmandu zou gaan. De blik in hun ogen die daarop volgde, zal ik nooit vergeten. Zo dankbaar, voor zoiets kleins. Ik wilde, dat ik toen meer had gedaan… Wat mij toen niet gelukt is, kan jou wel gaan lukken! Je kunt kinderen in Zambia namelijk een hoopvolle toekomst bieden door mee te doen aan Cycle for Plan Zambia – The Dirt Road Edition!
Plan Nederland organiseert dit najaar een avontuurlijk fietstocht in Zambia om de strijd aan te gaan tegen kindhuwelijken en tienerzwangerschappen. Deelnemers leggen per fiets zo’n 700 kilometer af door de adembenemende landschappen van Afrika en onderweg heb je grote kans The Big Five te spotten. Elke dag wordt het tentenkamp op een andere plek opgeslagen en breng je de nacht door onder een fonkelende sterrenhemel. Iedere deelnemer zamelt € 3.500 aan sponsorgeld in en ondersteunt hiermee niet alleen de projecten van Cycle for Plan Zambia maar wordt ook gekoppeld aan een sponsorkind. Je bijdrage wordt geïnvesteerd in de gemeenschap van je sponsorkind, dat je tijdens de fietstocht ook gaat ontmoeten. Hoe speciaal is dat?
Medeblogger Laura deed onlangs al een oproep en nu doe ik hem nogmaals. DOE MEE aan deze actie en trap de ellende de wereld uit! De inschrijfdatum voor dit bijzondere project sluit binnenkort maar voor die tijd worden er nog twee informatie avonden georganiseerd, namelijk op 12 april in StayOkay Den Haag en op 21 april bij Plan Nederland in Amsterdam. Check deze link voor meer informatie, tijden en alles wat je wilt weten over deze actie.
‘Waarom ga je zelf niet?’ hoor ik jullie denken. Heel simpel: ik wil heel graag, maar ik kan niet. Elk jaar is er een standaard aantal weken geblokt in mijn agenda dat ik niet op reis kan en de reis naar Zambia valt hier middenin. Ik vind het ontzettend jammer, maar wie weet lukt het bij de volgende editie!
Niet fietsen maar toch helpen? Deel dan dit bericht op je social media kanalen! Vraag je vrienden en vriendinnen, je moeder, je buurman, je collega’s of wie je dan ook maar kent, of ze willen fietsen in Zambia. Wie weet is er iemand die interesse heeft om aan dit unieke project mee te doen! Zoals gezegd kan ik zelf niet mee doen maar wie weet vinden we, met jouw hulp, de helden die deze bijzondere uitdaging aan gaan.
Heb je vragen? Schroom niet om ze te stellen aan de medewerkers van Plan Nederland, de afdeling Webcare staat dag en nacht voor jullie klaar om je vragen te beantwoorden. Kunnen de kinderen Zambia op jouw hulp rekenen?
Meer lezen? De volgende blogs vind je ook vast leuk:
– Nepal: een hoofd vol emoties
– Fietsen in Tasmanië: onze tips en tricks voor een kick ass vakantie!
– Evest Base Camp Trek dag 2: van Phakding naar Namche Bazaar
Dank je voor het delen!


16 Comments
Aniek - travelwriter.nl
Een paar jaar geleden fietste ik de sponsortocht Tour for Life en dit was een zware maar geweldige ervaring. Deze tocht wilde ik ook gaan fietsen, maar het hoge sponsorgeld heeft me tegengehouden. Na twee sponsor tochten ziet iedereen me weer aankomen. Die 3500 euro moet je niet onderschatten. Dat gezegd hebbende; het is wel een onvergetelijke ervaring en een ontzettend goed doel! Go for it zou ik zeggen!
anto
Nee het is inderdaad wel een fors bedrag, maar mocht je gaan, dan sponsor ik je sowieso 😉
Aniek
Haha daar houd ik je aan! Iemand die met me mee wil fietsen?
anto
🙂
Bianca
Dat fietsen moet heel bijzonder zijn geweest en een echte eye-opener! Zo ga je weer anders over de dingen denken. Goed dat er zo’n sponsortocht wordt georganiseerd. Ik hoop dat er veel mensen meedoen. Ik zal dit bericht even delen 😀
anto
Ja best wel, ook een uitdaging. Dank je voor het delen 🙂
Sandra
Een mooi initiatief en hopelijk wordt er veel geld opgehaald voor deze kids! Ik herken dat wel hoor, de hashtag #firstworldproblem. Ik heb momenteel enorme lekkage bij ons thuis en dan denk ik ook altijd maar weer even aan de landen waar ze juist blij zijn met water. Dan moet ik niet zo zeuren. Ik ga je bericht delen!
anto
Ik hoop het ook Sandra!
Marijke
Wat goed dat je hierover schrijft! Mijn halve familie zit momenteel in Nepal om mee te helpen met de wederopbouw van een klein bergdorpje dat volledig vernield is. Het feit dat de grensovergang met India nagenoeg gesloten is, maakt het er niet beter op! Goed dat Plan Nederland ook inzet op landen zoals Gambia die niet meteen het nieuws halen omdat het geen acute noodsituatie is zoals in Nepal, maar daarom zeker niet minder schrijnend!
anto
Dank je Marijke!
ivonne
Ik had hem al gezien bij Laura. Een geweldig initiatief en als mijn knieën het aankonden zou ik wel willen fietsen. (Dus ik ga hem nu promoten :)!) Als je reist besef je je elke keer weer hoe goed je het zelf hebt en hoeveel je eigenlijk (maar) nodig hebt om een goed leven te hebben. Wij zijn (veel te veel) verwend in Nederland
anto
Zeker, veel te verwend, dit soort dingen zet je dan toch weer aan het denken…
Carolien | Dream the World
Mooi initiatief! Ik fiets dit jaar voor het eerst mee met Ride for the roses, een fietstocht om geld op te halen voor kanker, want ook in NL/ directe omgeving is nog genoeg te helpen. Inderdaad, veel van onze ‘problemen’ zijn luxe problemen en het ‘klagen’ niet waard.
anto
Oh goed bezig Carolien, veel succes!
Denise - Follow my footprints
Ik fiets héél veel (omdat ik geen auto heb), maar ik kan niet zo lang weg helaas. Wel is het een heel mooi initiatief! De foto van het meisje vind ik trouwens prachtig, maar die is waarschijnlijk van Plan.
anto
Goed bezig! En ja… helaas zijn het niet mijn eigen foto’s… was het maar zo 🙂